Жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років
Пекельні цифри та слова
У серце б'ють, неначе молот,
Немов проклятий ожива
Рік тридцять третій.
Голод... Голод...
Голодомор - найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження!
Голод, який поширювався протягом 1932 року, набув найстрашнішої сили на початку 1933 року. Першими, як правило, гинули чоловіки, пізніше – діти, і останніми – жінки. Але, перш ніж померти, люди часто божеволіли, втрачаючи своє людське єство.
За підрахунками дослідників, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тис. осіб, щогодини — 1 тис, щохвилини — 17. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людей.
Залишившись без хліба, селяни їли мишей, щурів та-горобців, кісткову муку і кору дерев. Відбувалися численні випадки канібалізму Конфіскації збіжжя тривали, незважаючи на те, що з голоду вимирали цілі села. За вказівкою московських емісарів В. Молотова, Л. Каґановича, П. Постишева, які керували хлібозаготівлею в Україні, коли хліба не було, забирали сухарі, картоплю, сало, соління, тобто всі запаси їжі.
За даними вчених, найбільш постраждали від голоду тодішні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих.
24 листопада у школі пройшли жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.
Відкриту виховну годину підготували учні 9А та 9Б класів (класні керівники відповідно Мельник В.Р. та Христоріз Н.М.). Звучали вірші, пісні про ці події. Учні подивились відео та фотоматеріали та вшанували хвилиною мовчання пам`ять померлих.